Konserwacja frontów akrylowych

Instrukcja użytkowania frontów akrylowych

Opis produktu: Płyty i fronty meblowe z akrylu produkowane są z folii meblowej ABS , której część wierzchnia pokryta jest warstwą akrylu. Folia wysokopołyskowa przyklejana jest do płyty MDF melaminowanej1. Krawędzie frontu meblowego zostają zamknięte obrzeżem: ABS lub PMMA . Dzięki zastosowaniu akrylu powierzchnia frontu osiąga połysk przekraczający wartość 80 Glossów.

Powierzchnia frontu jest odporna na działanie promieniowania UV, a kolorystyka folii jest w pełni powtarzalna. Gotowe płyty i fronty dostarczane są zawsze z folią ochronną . Pozwala to uniknąć uszkodzeń powierzchni w transporcie jak również w trakcie prac montażowych.

UWAGA: Płyty i fronty akrylowe przed dalszą obróbką należy przechowywać w pomieszczeniach suchych o temperaturze od 15 St do 25 St Celsjusza.

UWAGA: Po ściągnięciu folii ochronnej front meblowy z akrylu podaje się procesowi sezonowania – okres sezonowania wynosi ok. 7 dni ( w tym okresie powierzchnia frontu jest jeszcze miękka i łatwo daje się zarysować). Na warstwie zewnętrznej akrylu znajdują się jeszcze śladowe ilości środka rozpuszczającego z folii ochronnej, które muszą odparować. Oprócz tego, w wyniku działania wilgoci – higroskopijna warstwa akrylu utwardza się, przez co front meblowy staje się odporniejszy na zarysowania.

Proces sezonowania frontów można przyśpieszyć i skrócić do 1 dnia stosując po zdjęciu folii ochronnej mleczko polerskie Ultra Gloss Superpolish + DGS. Na początku nanosimy mleczko na fronty pozwalając mu wsiąknąć w powierzchnię i następnie polerujemy powierzchnię miękką ściereczką. Podobny chociaż nie tak trwały efekt uzyskamy przecierając fronty miękką ściereczką nasączoną roztworem wody i mydła (1% mydła).

Czyszczenie i pielęgnacja: Z uwagi na zastosowanie akrylu i uzyskanie wysokiego połysku wraz z efektem głębi koloru fronty akrylowe należy czyścić i pielęgnować w szczególny sposób. Do czyszczenia powierzchni frontów stosujemy wyłącznie miękkie ściereczki (np. bawełniane lub dostępne w sklepach ściereczki z mikrofazy) Fronty myjemy 1% roztworem wody z mydłem. Unikamy mleczek do czyszczenia typu Cif – mogą zarysować powierzchnię.

Uwaga : Po usunięciu folii z powierzchni frontów zalecamy użycie środka Ultra Gloss Superpolish + DGS – powierzchnia frontu będzie wtedy dwukrotnie bardziej twarda i odporna na zarysowania niż po przemyciu roztworem wody z mydłem. Stanowczo zabrania się stosowania następujących środków czyszczących: środki do czyszczenia okien, mleczka typu Cif, ocet, środki do czyszczenia mebli zawierające wosk.

1 PŁYTA MELAMINOWA (LAMINOWANA) – płyta melaminowa jest to podstawowy produkt dla branży meblarskiej, wykorzystywany do produkcji korpusów szafek, a często tez frontów meblowych. Nasze korpusy są produkowane z płyt melaminowych o grubości 18 mm.

W bardziej ekskluzywnych kuchniach, elementy widoczne szafek (boki, półki etc.) wykonane są zazwyczaj z tego samego materiału co fronty. Płyta melaminowa powstaje w wyniku zaprasowania filmu dekoracyjnego nasyconego żywicami mocznikowymi i melaminowanymi na płytę wiórową lub (rzadziej) płytę MDF.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s